Chrzest Święty-dlaczego zatrudnić fotografa?

image

Zaplanowanie tego dnia to spory wysiłek dla rodziców, zwłaszcza dla Mamy.
Masz to do zorganizowania sprawy kościelne – przygotowanie ważnych dokumentów, dogranie restauracji aby przyjąć gości po uroczystości, eleganckie ubranie dzieci, siebie, męża, często zorganizowanie transportu kościół – restauracja dla gości lub wiele innych konfiguracji.
Byłoby świetnie gdyby jeszcze ktoś sfotografował ten dzień kiedy jesteście wszyscy razem, eleganccy i przejęci – to po prostu efekt Twojego wysiłku:)

Oczywiście możesz poprosić kogoś z rodziny o robienie zdjęć w kościele w czasie mszy oraz po niej, tak samo jak możesz przyjąć gości na obiad w swoim domu ale poniżej przedstawię powody dla których warto jednak powierzyć to zadanie mnie :)
*Jesteście na zdjęciu razem – zastanów się ile macie wspólnych zdjęć?
I nie mówię o zdjęciach „z ręki” ;) Bardzo lubię być w Waszym domu przed mszą, kiedy się szykujecie, ubieracie dzieci. Zawsze jest czas na chwilę wygłupów i pieszczot aby wprowadzić się w dobry nastrój przed uroczystością. I jesteście na zdjęciu razem, w domu w swoim naturalnym środowisku. Tu naprawdę wychodzą najlepsze zdjęcia.
*Goście skupiają się i obserwują uroczystość swoimi oczami a nie przez ekrany telefonów lub wizjera w aparacie.
Zdaję sobie sprawę, że wiele osób posiada dobre aparaty fotograficzne ale cyknięcie zdjęcia to nie wszystko… to tylko materiał nad którym później pracuję by ukazać Wam najpiękniejsze momenty z tego dnia. To materiał który trzeba umieć zebrać w trudnych warunkach oświetleniowych . Żeby zebrać jak najlepszy przydaje się doświadczenie.
* Wiem jak fotografować dzieci żeby za nimi nadążyć – zależy nam przecież na emocjach na buźkach a nie na plecach Twoich dzieci.
* Wiem jak poruszać się w kościele żeby nie zakłócać mszy świętej – jestem po kursie przygotowującym do fotografowania w czasie celebracji liturgicznych.
* Wiem jak ustawić się aby uchwycić najważniejsze momenty podczas Chrztu.
* Wydrukuję dla Ciebie i Twoich bliskich fotografie. Zapakuję je w piękne pudełko lub zaprojektuję fotoalbum żebyś miała je zawsze pod ręką i nie musiała przeszukiwać dysków i galerii w telefonie. Możesz je zawsze zabrać ze sobą i pokazać rodzinie w większym formacie, uwierz mi, że to zrobi na każdym duże wrażenie.

Ale najważniejsze jest to, że Twoje dzieci będą miały pamiątkę – dzieci uwielbiają oglądać zdjęcia i pokazywać na nich bliskie im osoby.