Sesja Noworodkowa w domu- co trzeba wiedzieć...

image

*Ile trwa sesja?
Moja sesja z noworodkiem trwa 30-40 minut. Zdaję sobie sprawę, że tak małe dziecko i Wy przede wszystkim potrzebujecie spokoju i skupienia w tych pierwszych dniach, zatem za żadne skarby nie chcę zaburzać Waszego rytmu dnia.
*Jak się przygotować?
Tu praktycznie nie ma przygotowań. Nie przynoszę żadnych akcesoriów ze sobą. Całą atrakcją sesji jesteście Wy i Wasza miłość :).
No bo to naturalna sesja ma być i całkowicie podporządkowana dzidziusiowi.
Zatem kto ma tak małe dziecko to wie, że tu żaden plan nie wypali.
Umawiamy się na godzinę, która będzie najlepsza według Was aby zrobić zdjęcia. Świetnie byłoby żeby to były godziny kiedy jest dużo światła w domu. Nie przeszkadza mi to , że będzie to pora karmienia, wręcz przeciwnie, bo wtedy uwiecznię dla Was momenty bliskości podczas karmienia Maluszka. Dobrze by było jednak żeby dziecko było w miarę aktywne – to znaczy nie w czasie snu. Oczywiście takie zdjęcia też mogą być w albumie ale głównie chodzi o utrwalenie na fotografiach relacji między Wami, jak się bawicie z Maluszkiem, przytulacie, całujecie.
*Czy układasz, pozycjonujesz Dziecko?
Nie dotykam Maluszka. To Wy, Rodzice jesteście od przytulania, usypiania i uspakajania. Ja jestem po to by fotografować Was, Wasze emocje i relacje. Zresztą im mniejszy kontakt z tak małym Dzieckiem na początku, tym lepiej, z mojego punktu widzenia oczywiście. Lampy błyskowej nie używam. Wykorzystuję światło dzienne :)
*Jak się ubrać?
Ubierzcie się wygodnie i tak jak lubicie.
Natomiast najpiękniej wyglądają klasyczne ubrania i kolory. Jeżeli na sesji będą oboje rodziców i rodzeństwo – spróbujcie ubrać się spójnie. Spójnie to znaczy w trzy kolory na raz, trzy dla Was wszystkich. Pięknie wyglądają biele, beże, brązy, szarości, granaty (ogólnie kolory ziemi), pastele.
Co nie wygląda dobrze? świecący materiał, duże wzory z bohaterami kreskówek i napisy na koszulkach sportowych. Nie chcemy żeby to napis lub superbohater rządził na zdjęciu. Fluorescencyjne kolory odbijają się na twarzy i niekorzystnie wpływają na kolor skóry, dlatego proszę, pomarańczowe, żółte, czerwone stroje zostawcie tym razem w szafie :).

Jeśli jeszcze do końca nie macie pewności o co mi właściwie chodzi w tych naturalnych sesjach noworodkowych, śmiało można mnie zapytać, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.